Jesteś tutaj: Strona Główna > Baza Wiedzy > Hosting > Dostałem e-mail o obciążeniu konta, o co chodzi?


Dostałem e-mail o obciążeniu konta, o co chodzi?

Nasza firma prowadzi i udostępnia ogólne statystyki obciążenia: procesora, pamięci RAM oraz bazy danych. Wykresy wraz z wartościami dostępne są dla każdego serwera w panelu klienta. Jeśli otrzymają Państwo e-maila o obciążeniu wygenerowanym przez konto, to znaczy, że Państwa skrypty znajdujące się na serwerze powodują nadmierne zużycie dopuszczalnych wartości określonych przez nas w Polityce Jakości.

Do znanych, źle działających skryptów należą głównie: fora phpBB (szczególnie z modyfikacjami "by Przemo") i SMF, cmsy: Joomla i Mambo, opisy gadu-gadu, wikipedie, generatory site-map oraz katalogi: DMOZ i Qlweb. Obciążenie może wynikać także ze zbyt dużej ilości połączeń do serwera lub też być także efektem połączenia obu tych czynników (źle zoptymalizowany skrypt + duża liczba jego uruchomień).

Aby zlikwidować obciążenie wystarczy zazwyczaj zoptymalizować skrypty (np. przez ściągnięcie aktualizacji lub wprowadzenie indeksów do bazy danych), a w ostateczności zmienić oprogramowanie. Zwykle pomocna jest analiza logów dostępu (można je ściągnąć z poziomu cPanelu) oraz wolnych zapytań do MySQL (gdy występuje obciążenie baz danych).

 Czy ta informacja była pomocna?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych

Drukuj Drukuj

Czytaj też

Szybka nawigacja
Logowanie klienta

E-mail

Hasło

Pamiętaj mnie

Na górę

Polub nas na Facebooku aby otrzymywać aktualności z życia 8p.pl
2014 © Hosting 8p.pl.